PROGRAM 2016

MARRAKESZ – SAHARA – WYBRZEŻE OCEANU ATLANTYCKIEGO – ESSAOUIRA

DZIEŃ 1 /PIĄTEK/

Spotkanie na lotnisku. Wylot z Warszawy, Poznania lub Berlina. Przylot do Agadiru lub Marrakeszu. Transfer do ekskluzywnego riadu w Marrakeszu. Spotkanie z Moniką Markowicz – El Baroudi. Wieczór i kolacja w największej gar-kuchni pod gołym niebem na świecie czyli na barwnym placu Jemma El Fna.

marrakesh-night

DZIEŃ 2 /SOBOTA/

Czas dla nas na poranne pogaduchy i włóczęgę po medynie, czyli starym mieście. Zwiedzanie szkoły koranicznej. Przejażdżka dorożkami na luncz we współczesnej części Marrakeszu. Popróbujemy prawdziwych smakołyków kuchni marokańskiej w miejscu, gdzie jadają głównie mieszkańcy. Czas na barwny Ogród Majorelle słynnego Ives Saint Laurenta i przygodę w Grande Taxi ;-). Wieczorem wyjście na ekskluzywną kolację oraz koncert do modnego i egzotycznego klubu. Szpilki i seksowne sukienki obowiązkowe!

Obraz 298-001

DZIEŃ 3 /NIEDZIELA/

Tego dnia będziemy się zatapiać  w obyczajowości Maroka. Poranny spacer po soukuczyli marokańskim targu. Następnie czas na relaks dla ciała i duszy czyli wyjście do lokalnego, kobiecego Hammam – łaźni marokańskiej, gdzie na odważne czeka oczyszczający zabieg gommage, przemiłe kobiety a przede wszystkim spotkanie z kulturą i obyczajowością na wyciągnięcie ręki. Warsztat tańców orientalnych prowadzony przez certyfikowaną tancerką oraz rozmowy na temat zdrowego stylu życia, żywienia oraz ekologiczny luncz w AYASO.  Autorski warsztat kulinarny: „MAROKO OD KUCHNI” z wystawną kolacją. Czas wolny na nocne spacery po Dżemma el Fna. Ostatnia noc w Marrakeszu.

Obraz 038-001

DZIEŃ 4 /PONIEDZIAŁEK/

Wyruszamy w stronę Sahary. Spotkanie z bardzo znanym marokańskim artystą plastykiem pochodzącym z Sahary i happening malarski „O KOBIETACH, KTÓRYM UROSŁY SKRZYDŁA”. Wypad za Marrakesz do niezwykłego miejsca na kulturalnej mapie Maroka. Do atelie, galerii i miejsca twórczej pracy artystów z całego świata. Podróż przez najwyższą w Maroku przełęcz Tiszkę /2260 m .n.p.m./. Malowniczą i zakręconą trasą wiodącą przez góry Atlasu Wysokiego dotrzemy do kolejnego uroczego riadu z basenem w Ait Ben Haddou. Zwiedzanie zabytkowego ksaru czyli ufortyfikowanej wsi, którą znamy wszystkie  z wielu znanych produkcji filmowych takich jak: “Indiana Jones”, “Alibaba i 40 rozbójników” czy “Gladiator”. O zachodzie słońca popatrzymy na pustynię.

DSCN0825-001

DZIEŃ 5 /WTOREK/

 

Kontynuujemy wyprawę w stronę saharyjskich diun najdalej wysuniętych na południe Maroka. Pojedziemy legendarną trasą rajdu Paryż – Dakar. Zanim dotrzemy na piachy pustyni zatrzymamy się po drodze w wiosce Nomadów na kamiennej hamadzie. Od kwietnia 2014 pracuję tam regularnie w szkole z dziećmi Nomadów. Wioska nie jest turystyczną atrakcją. Żyją w niej Nomadzi, potomkowie niewolników z subsaharyjskiej Afryki, żyją na pustyni z dala od cywilizacji i turystów. Jesteśmy jako grupa kobiet zaproszone do wsi, gdyż mnie znają i ufają. Zaproszę Was do wspólnego malowania z dziećmi a wspólnie z kobietami przygotowałyśmy kilka pysznych atrakcji. Wieczorem koncert muzyki Ganga. Nocleg w zabytkowej kazbie z basenem w Zagorze.

Ait-Ben-Haddou-001

DZIEŃ 6 /ŚRODA/

 

Błogie lenistwo przy basenie. Jedziemy dalej przed siebie na piaszczyste diuny, odwiedzając po drodze bibliotekę wpisaną na listę UNESCO. Nocleg na pustyni. Do obozowiska dotrzemy na dromaderach o zachodzie słońca. Noc pod gołym niebem, muzykowanie i opowieści. Czas dla nas.

Malarze Świata na Saharze April 2014 660-001

DZIEŃ 7 /CZWARTEK/

Poranny trekking medytacyjny. Off – road land roverami z napędem na 4 koła po pustyni  w stronę najwyższego wzniesienia na Saharze marokańskiej czyli ergu Chigaga. Wędrówka w ciszy o zachodzie słońca na piaszczyste wzgórza. Wieczorne biesiadowanie, muzykowanie. Ostatnia noc na pustyni. Dla tych z Was, które mają ochotę tworzyć na pustyni będą dostępne małe płótna i farby olejne.

 

Malarze Świata na Saharze April 2014 312-001

DZIEŃ 8 /PIĄTEK/

Po wschodzie słońca pożegnanie z pustynią. Całodniowa podróż do Taroudantu przez pustynię i przepiękne góry Atlasu.

 

drugs

DZIEŃ 9 /SOBOTA/

Kierunek Essaouira. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy kozy biesiadujące na drzewach w gajach arganowych. Czas wolny w urokliwej Essaouirze. Essaouira to stary fort i port bogaty w świeże owoce morza z dostępem do rozległych plaż i malowniczego, starego miasta. To niegdyś osada hippisowska i a obecnie mekka artystów. To miejsce relaksu i clubbingu. Zamieszkamy w urokliwym riadzie na medynie jak zawsze.

 

Obraz 1167-001

DZIEŃ 10 /NIEDZIELA/

Czas wolny! Nareszcie wakacje! w miejscu w którym czas zastyga, w którym Claude Lelouch nakręcił “Piano Bar” z Patricią Kass i Jeremi Ironsem. Można plażować, buszować po lokalnych sklepikach i straganach, gdzie można zakupić piękne rękodzieło, olejki, tkaniny i przeróżne egzotyczne towary. Czas na odkrywanie kuchni atlantyckiej we własnym rytmie. Wieczorem pożegnalna kolacja.

Arte Maroko IX.2012 787

DZIEŃ 11 /PONIEDZIAŁEK/

Transfer na lotnisko w Marrakeszu lub Agadirze. Po drodze zatrzymamy się w gajach arganowych w Cooperativie Kobiecej, gdzie kobiety ręcznie produkują oleje kosmetyczne i jadalne. Będzie możliwość zakupienia drogocennych, naturalnych kosmetyków z pierwszej ręki i wsparcie tym samym pracujących tam kobiet. Wylot do Berlina, Warszawy lub Poznania. Pożegnanie z Arte Marokiem.

Obraz 745

Uwaga! Program może ulec nieznacznym zmianom ze względu na bezpieczeństwo, warunki pogodowe, sytuację na drogach, sytuację geopolityczną, nieprzewidziane sytuacje. Zmiany wprowadzamy zawsze na korzyść dla grupy.

——————————————————————————————–

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s