IDEA

Organizujemy kobiece wyprawy, by zainspirować Was do znajdywania źródeł własnej KREATYWNOŚCI I MOCY. Doceniamy proces wędrowania. Tym razem powędrujemy przez Sahare. My, przestrzeń i cisza, której tak trudno doświadczyć na co dzień. Wyprawy mają charakter alternatywny, tzn podróżujemy tak, jak same lubimyjesteśmy,doświadczamysmakujemy, “dotykamy świata”. Nie spoglądamy gdzieś z oddali, jesteśmy blisko, “mieszamy w garnkach”, organizujemy spotkania z inspirującymi ludźmi, dużo tańczymybawimy się, jemy i otwieramy na to, co przyniesie podróż – a każda jest INNA. Jako, że na co dzień pracujemy z grupami, dbamy bardzo o integrację i dobrą energię w grupie; dbamy o to, by każda uczestniczka znalazła dużo czasu na kontakt ze sobą, z naturą /swoją własną i nas otaczającą/, z kulturą i afrykańską sztuką, czy własne zakupy.

This slideshow requires JavaScript.

Jako organizatorki i trenerki przywiązujemy dużo wagi do rozwijania własnej mocy w naturze i środowisku międzykulturowym.

Naszą intencją jest tworzenie dla kobiet sposobności do spotykania się na szlakach rozsianych po świecie, poznawania, zaprzyjaźniania i wspierania zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Jedna z uczestniczek w trakcie kolacji pożegnalnej w Essaouirze mówiła o bardzo cennym doświadczeniu wspólnego wędrowania na szczyt. Kiedy przyszedł kryzys i zmagała się z ograniczeniami własnego organizmu, do stawiania kolejnych kroków w stronę celu motywował ją widok i obecność kobiet idących przed nią i za nią. W swoim rytmie każda z nas zdobyła szczyt a w nagrodę czekało na nas niebo bez ani jednej chmurki i bezkresny widok na 4 strony świata. Byłyśmy tam razem i cieszyłyśmy się, że nie poddałyśmy się naszym ograniczeniom. Wyprawy mają z założenia budzić w kobietach MOC i kreatywność. Mamy nadzieję, że nawiązane znajomości i przyjaźnie będą się rozwijały po wyprawach i ze będziecie mogły liczyć na swoja obecność, uśmiech, dobre pomysły i rozwiązania, który każda nosi w sobie. Wyprawy mają nas inspirować a spotkania z kobietami wychowanymi w innych kulturach, realiach i obyczajowościach ubogacać nasze doświadczenie i zwracać uwagę na naszą realną sytuację. Organizując wyprawy nawiązujemy znajomości i współpracujemy z kobietami, które są na nią otwarte i które dzięki możliwości współpracy mogą stawać się bardziej niezależne i bardziej zadowolone ze swojego życia. Na każdym kroku gdzie tylko jest to możliwe staramy się włączać w nasz projekt  kobiety, nie negocjujemy twardo cen i dajemy duże napiwki. Uczymy się od nich a one od nas. I o to chodzi w naszych Arte Wyprawach o twórczą wymianę między nami kobietami. Spojrzenie starszej, doświadczonej przez życie kobiety, która z niezwykłą czułością i troską niczym rodzona mama zajmowała się nami w Hammam w Marrakeszu zapamiętam do końca życia. Ciepło i szacunek jakim obdarowywała obce kobiety są BEZCENNE 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s