W Maroku wciąż króluje styl EKO

Maroko spowodowało, że zmieniłam przyzwyczajenia kosmetyczne i kulinarne. Było to łatwiejsze niż się spodziewałam. Jestem na etapie odrzucania pseudo “doskonałości” ostatnich lat na rzecz powrotu do korzeni. Korzystam z bogatego doświadczenia i wiedzy babć i cioć z Polski oraz Maroka, w którym mieszkam już od wielu lat.

Ostatnimi czasy wszyscy zachwycają się olejem arganowym z którego słynie Maroko, ale mało kto pisze jak go odpowiednio stosować.  Olej arganowy stosuje się zawsze na WILGOTNĄ skórę. Najlepiej jeśli spryskamy ją wodą różaną i nałożymy olejek. To samo dotyczy jeszcze mocniejszego w działaniu i wyjątkowego oleju z opuncji kaktusa. Olejki te najlepiej stosować wieczorem. Kobiety w Maroku olej arganowy używają w Hammam a tam skórę maja idealnie nawilżoną, dlatego efekty są tak fantastyczne.

Jeśli jesteśmy zaziębieni i boli nas gardło to warto sobie zaaplikować naturalne płukanki. Świetnie działa jedna łyżka oliwy z oliwek z 2 kropelkami olejku eterycznego z tymianku. Na migreny idealny jest masaż stop olejkiem eterycznym z mięty. Tak! Stopy, nie skronie :-).

Lato się zbliża, więc zaczynamy dbać o stopy. Nic prostszego: miód, oliwa i gruboziarnista sól. Taką papką smarujemy stopy, owijamy w folię spożywczą i pozostawiamy na pół godziny. Następnie masujemy stopy i płuczemy w wodzie. Gotowe. Piękna skóra to efekt nie tylko dobrych produktów kosmetycznych, ale też zdrowego żywienia. Warto rozpoczynać dzień od pół litra letniej wody z łyżką octu z cedru, jabłka itp. Jak dla mnie idealny początek dnia. O produktach mlecznych nie będę pisać, bo wg mnie nadają się idealnie /mówię o mleku/ do zrobienia maseczki, a nie do konsumpcji. Natomiast cukier fantastyczny jest jako peeling.W ramach wyprawy Arte Maroko 2015 zapraszam na spotkanie ze mną i zdrowym stylem życia. Do zobaczenia w Marrakeszu!

 Z pozdrowieniami z Marrakeszu, Monika Markowicz – El Baroudi

 

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s